Продавець Карабін - магазин пневматики в Україні. розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
543 відгуків

Переваги і недоліки газових пружин для пневматики

Переваги і недоліки газових пружин для пневматики

Пневматичні гвинтівки з кожним днем стають все популярнішими як серед молоді, так і дорослих досвідчених стрільців. Таку зброю використовують для розважальної стрільби по мішенях у колі друзів і однодумців. Це відмінний спосіб провести вільний час тим, хто любить активний і досить екстремальне дозвілля. Сьогодні виробники випускають гвинтівки з різними параметрами і внутрішнім наповненням, що і впливає на продуктивність зброї. Останнім часом багато позитивних відгуків звучить на адресу пневматики з газовою пружиною. Вона забезпечує понад 10 тисяч якісних і влучних пострілів.

Як влаштована газова пружина для пневматики?

Практично кожен користувач пневматичної гвинтівки з часом надається перевага змінити гвинтову пружину на більш потужну газову. А все тому, що остання з них не має властивостей усадки і ослаблення після експлуатації. У свою чергу цей факт позитивно впливає на повторюваність результату стрільби на протязі всього строку служби виробу. Газова пружина для пневматики складається з таких частин:

  • рухомого штока, що рухається в поздовжньому напрямку;
  • герметичного резервуара, який практично повністю наповнений стисненим газом (переважно азотом);
  • віночка з прохідними отворами, який утримує шток;
  • сальника, призначеного для герметизації резервуара з газом.

Шток, вжатый в циліндр, виштовхується в протилежну сторону, з-за чого поршень зброї приходить в рух і розганяється до певної швидкості. Завдяки тому, що конструкція пневматичної зброї понад надійна, газові пружини стали широко поширеними. Термін служби гвинтівки істотно збільшується.

Переваги і недоліки газових пружин для пневматики

Використовуючи ті чи інші комплектуючі для своєї зброї, кожен власник знаходить плюси і мінуси оснащення. Те ж саме стосується і газових пружин для пневматики, проте наступні моменти свідчать на користь виробів даного типу. Зокрема, це:

  1. Незначна віддача і шумоутворення. При використанні газової пружини відсутні вібрації, лязги, поштовхи і інші звуки. Це не тільки підвищує комфорт під час пострілу, але і зменшує зношуваність деталей і механізму пневматичної зброї, а також збільшує точність і продуктивність стрільби.
  2. Немає необхідності додатково прикладати зусилля при взводі гвинтівки. Він стає м'яким, плавним і практично безшумним. Така можливість спрощує експлуатацію пневматичної зброї.
  3. Тривалий термін експлуатації. Були проведені випробування, в ході яких виявлено, що необхідно докладати мінімум зусиль у порівнянні зі зброєю зі штатними комплектуючими. Віддача стає сухою і передбачуваним, завдяки чому підвищується точність попадання у мішені.
  4. Газова пружина не слабшає з часом і не дає усадки, тому потужність пострілу зберігається протягом усього терміну експлуатації.
  5. Вита пружина не допускає можливим тримати пневматику у зведеному стані. Газові аналоги допускають такий варіант. Пружину можна з часом налаштувати, відрегулювати тиск і зусилля. Це в свою чергу безпосередньо вплине на потужність пневматики при пострілі.
  6. Оскільки газові пружини провокують слабкі вібрації і віддачу при стрільбі з пневматики, оптика служить набагато довше.

Завдяки старанням сучасних виробників, технологія виготовлення газових пружин була доведена до досконалості. На сьогоднішній день їх можна встановити практично на будь-якому потужному зброю. Однак пристрої мають і деякі недоліки, зокрема:

  • складність обслуговування – для заправки газової пружини для пневматики слід використовувати спеціальне обладнання. Однак довговічність пристрою нівелює подібний мінус;
  • термозависимость – так як робочий газ, як і будь-яка інша фізична речовина, стискується і розширюється під впливом температури навколишнього середовища, збільшується зусилля на штоку (1% на кожні 3 0С). Але справедливості заради варто помітити, що будь-яку зброю при стрільбі в умовах екстремально низької температури показує себе не з кращого боку. Збільшується крихкість металу, в'язкість мастила, поліуретанові та гумові деталі втрачають еластичність;
  • зниження ресурсу внаслідок потрапляння всередину бруду, пилу та твердих частинок. Ставлення повинні бути дбайливим і уважним, щоб гроші на покупку деталі були витрачені не дарма.

Сьогодні багато пневматичні гвинтівки оснащені газовою пружиною, однак при бажанні ви зможете встановити її на будь-яку наявну модель. Зробити це вдасться самостійно, якщо присутні навички в поводженні зі зброєю. В іншому випадку краще звернутися до фахівця.

"Посилена" газова пружина набагато краще звичайної газової пружини? Можна закачати тиск у газову пружину як можна більше, щоб краще і сильніше стріляло?


Багато починаючі аматори пневматичної зброї переконані, що чим сильніше пружина, тим сильніше і краще буде стріляти гвинтівка. Це не вірно. Зусилля пружини можна нарощувати до певної межі, далі ж швидкісні показники гвинтівки почнуть падати, а віддача і навантаження на вузли гвинтівки збільшуватися.

Закачування за замовчуванням дають хороші результати для широкого спектру різних кульок. Ще раз, важливо зрозуміти, що закачавши, наприклад, газову пружину для Хатсан 70 тиском як на Hatsan 125, результату як на Hatsan 125 по любому не буде. Закачавши газову пружину на "якомога більше" тиск, результату можна добитися прямо протилежного від очікуваного - швидкості в порівнянні зі стандартною закачуванням впадуть, а разколбас і лягание ППП зростуть в рази. Це мало того, що неприємно за відчуттями, це ще й шкідливо для вузлів ППП і особливо для встановлюється оптики.
Останнім часом, все частіше з'являються різні види "посилених" і "магнум" газових пружин, які насправді є просто дико перекачанными, причому настільки, що:

  • віддачу від таких газових пружин не можуть довго тримати ніякі, навіть розраховані виробником на потужну пневматику приціли, які дуже швидко виходять з ладу;
  • від постійних ударних навантажень суттєво перевищують допустимі, деформуються поршні і задники ППП, а на циліндрах газової пружини з часом починають з'являтися натуральні складки;
  • быстро выходят из строя рабочие поверхности манжет, особенно на закрытых моделях, где поверхность манжеты контактирует с дном цилиндра;
  • от чрезмерных усилий требуемых для взвода, гнутся и ломаются отвечающие за это тяги, а стволы, особенно достаточно тонкие, со временем превращаются в "банан". Если же у ППП пластиковая муфта - она может просто достаточно быстро развалится;
  • ППП просто не возможно держать в руках, настолько болезненно чувствуются в руках удары поршня.

... І всі ці жертви абсолютно безглузді, т. к. ППП з "посиленої", "магнум" і т. п. газовою пружиною не стріляє потужніше, а навпаки, результати тестових відстрілів показують, що віддається ППП потужність помітно падає, щодо газовою пружиною з адекватною закачуванням.

 

Інші статті
  • Огляд пневматичної гвинтівки Hatsan Striker Edge
    Огляд пневматичної гвинтівки Hatsan Striker Edge
    Якщо ви тільки збираєтеся зайнятися стрільбою з пневматичної зброї, зовсім не обов'язково відразу витрачати велику суму грошей. Можна звернути свою увагу на Hatsan Striker Edge, який за розумну ціну надасть вам високу потужність і точність
  • Сравнивнение енергії пострілу різними боєприпасами
    Сравнивнение енергії пострілу різними боєприпасами
    Пропонуємо цікавий ролик від Awesome Airguns. Приблизно відомі як «Британські вчені», ці хлопці порівнюють енергію пострілу різними боєприпасами для пневматичної зброї з енергією малокаліберної вогнепальної кулі калібру .22.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner