Так чим же відрізняється револьвер від пістолета?
Пістолети і Револьвери
Що таке сучасний пістолет або револьвер? Чому ці "вироби" з металу і (останнім часом) з пластику користуються настільки високою популярністю по всьому світу? Можливо, тому що вони мають невеликі розміри, помірний вага (ну, майже все :) і можуть забезпечити достатню вогневу потужність, достатню не тільки для самозахисту, але і для ведення наступальних дій і навіть полювання на дрібного і середнього звіра (головним чином, для полювання використовують револьвери або однозарядні пістолети під потужний патрон). Звичайно, для кожної ситуації слід (в ідеалі) підбирати відповідне зброю і боєприпаси.
Напівавтоматичні пістолети використовують невелику частину енергії згорає при пострілі порохового заряду для того, щоб екстрагувати з стовбура відстріляну гільзу, звести курок або ударник і дослать новий патрон у патронник. Патрони як правило розташовані в коробчатому магазині, що розміщується в рукоятці пістолета. Коробчаті магазини можуть містити до 15 патронів (і навіть більше) в один або два ряди, і дозволяють швидко перезаряджати зброю.
Револьвери названі так за обертового (revolving) барабана, в якому знаходяться набої. Зазвичай барабан револьвера містить 5-7 патронів, деякі револьвери калібру .22 (5,56 мм) можуть содержатьдо 10 патронів. Патрони в барабані можуть перезаряджатися двома основними способами — один за одним, як, наприклад, у Colt PeaceKeeper або Нагана (і більшості старих — 19 століття — револьверів), або все відразу — коли барабан выщелкивается на спеціальному важелі вбік (вліво, в більшості випадків) або коли рамка переламується, відкриваючи казенний зріз барабана. При цьому спеціальна деталь — екстрактор викидає стріляні гільзи з барабана. Нові патрони вставляються за одним або за допомогою спеціальних скоб-спидлоадеров ("speedloaders"). І револьвери та пістолети мають два основних типи роботи механізму: Одинарного (або одиночного) дії (Single Action) і Подвійної дії (Double Action).
Одинарне дія означає, що курок Револьвера повинен зводиться вручну для кожного пострілу (при взводі провертається барабан). Цей тип роботи був єдино можливим для більшості ранніх револьверів (зразок Peacekeeper'a), і досі реалізується в більшості сучасних револьверів. Цей режим покращує точність стрільби, але зменшує скорострільність. Для Пістолетів, Одинарне дія означає, що курок (або ударник) пістолета для першого пострілу повинен бути зведений вручну (зазвичай, це робиться шляхом відведення назад і відпускання кожуха-затвора. При цьому зводиться бойова пружина і досилається в казенник перший патрон). Для другого і наступних пострілів взведении бойової пружини й цикл перезаряджання виробляються автоматично, при відкат затвора.
Подвійне дію для Револьверів означає, що для першого і всіх наступних пострілів курок зводиться мускульною силою стрілка при натисканні на спусковий гачок, при цьому провертається барабан. Цей режим збільшує темп стрільби і спрощує стрілянину, але значно збільшує силу, необхідну для спуску (з 1-2 кгс у револьверів одинарної дії до 5-6кгс і більше — у револьверів подвійної дії). Для Пістолетів, курок (ударник) зводиться за рахунок натискання спускового гачка тільки для першого пострілу, всі інші постріли відбуваються при автоматичному зведенні курка. Однак, перший патрон повинен быбь досланий в патронник шляхом перекручування затвора. Як правило, пситолеты подвійної дії при цьому залишаються на бойовому взводі, аналогічно пістолетів одиночної дії, проте вони дозволяють зняти курок з бойового взводу і носити зброю з патроном в патроннику і невзведенным курком. Крім того, такий режим дозволяє спробувати повторно вистрілити патрони, які дали осічку, просто ще раз натиснувши на спусковий гачок.
Деякі, головним чином — компактні, пістолети і револьвери мають механіку Тільки Подвійної Дії, при якій курок ЗАВЖДИ зводиться тільки натисканням на спусковий гачок, навіть якщо перезарядка ведеться автоматично. Часто в такій зброї немає запобіжника, так як така схема забезпечує постріл тільки при повному вичавлюванні спуску зі значним зусиллям.
Як мені здається, слід окремо сказати про останньою модою в пистолетостроении — використання полімерних матеріалів для виготовлення рамки (корпусу) пістолета. Природно, що серійні цельнопластиковые пістолети поки — скоріше фантастика, бо стовбури, затвори і основні частини УСМ роблять із сталі. У полімерній рамки є свої плюси і мінуси. Перший, найбільш відчутний плюс — менша вага (різниця для пістолетів одного класу зі сталевою та полімерної рамками може досягати 150-200 грам). Другий плюс — велика дешевизна виготовлення та меншу кількість деталей рамки. Третій — висока корозійна стійкість сучасних полімерів. Найбільш характерні представники класу "пластмасових" пістолетів — серія Glock'ів, Smith&Wesson Sigma, CZ100...
- Огляд пневматичної гвинтівки Hatsan Striker EdgeЯкщо ви тільки збираєтеся зайнятися стрільбою з пневматичної зброї, зовсім не обов'язково відразу витрачати велику суму грошей. Можна звернути свою увагу на Hatsan Striker Edge, який за розумну ціну надасть вам високу потужність і точність