Історія зброярського мастила балистол «Ballistol-Klever»
Історія зброярського мастила балистол «Ballistol-Klever»
«При нитропорохах, однак, незрівнянно краще для збереження стовбурів користуватися, якщо є можливість, особливими лужними мастилами, продаються під назвами: «ньюарк», «нитроль», «пироль» і, мабуть, найкраща з усіх, - «балистоль»...»
«Настільна книжка мисливця», С. А. Бутурлін, 1925 р.
«Для змазування рушниць слід вживати спеціально виготовлені для цієї мети олії, які майже завжди містять трохи лугу, не висихають і не збираються сильно. Найкращі з цих складів масла «Куроль», «Ньюарк» і «Балистоль» «Сучасне дробовое мисливську рушницю»,
Цивільний інженер, 1913 р.
У 1874 році адвокат та підприємець Фрідріх Вилхельм Конюшина заснував хімічну фабрику в Кельні. Підприємство займалося переробкою вугілля, смол і жирів тваринного походження, а також крові та похідних продуктів. Саме в цей час мілітаристська політика Німецької імперії зумовила потребу в надійному та якісному збройовому олії. Як це не дивно, до цього маслу висувалися ще та, у буквальному сенсі, медичні вимоги – воно повинно було бути придатна не тільки для догляду за зброєю, а також для дезінфекції та забезпечення якнайшвидшого загоєння ран.
Хімік доктор Хельмут Конюшина, син засновника фірми, відгукнувся на цей виклик і в 1903 році розробив перше німецьке лужну масло для догляду та захисту за зброєю, склад якого дозволяв застосовувати масло в медичних цілях. Він назвав речовину Ballistol, склавши комбінацію німецького слова Ballistik (балістика) та латинського слова oleum (масло). Вже в 1905 році масло «Баллистол» удостоєно Золотої медалі на Всесвітній мисливській виставці як краще збройове мастило.
Згодом «Баллистол» зарекомендував себе не тільки як якісну олію для догляду за зброєю та його захисту, а також як універсальний засіб для багатьох цілей. Завдяки унікальному натуральному складу «Баллистол» повсюдно використовувався в польових умовах як лікарський засіб при шлункових розладах, вогнепальних ранах, порізах, мозолях, укусах комах. І в даний час знайдеться чимало мисливців, які не замислюючись, оброблять подряпину або укус «Баллистолом» – рана швидко підсохне і не почне запалюватися. Але, повернемося до історії.
Першу світову війну і економічна криза 20-х фірмі вдалося пережити з великим трудом. Після смерті батька фірма перейшла до сина – докторові Хельмута Конюшині. Розвиваючи ідею масла для «зброї та заліковування ран» Хельмут створив ліки «Нео-Баллистол» (Neo-Ballistol), яке донині продається без рецепта і дуже цінується в домашній аптечці.
Друга світова війна мало не коштувала підприємству Конюшини, як і багатьом іншим, життя. Головний офіс в Кельні був дощенту зруйнований бомбами, від заводу в Крефельде також довелося відмовитися, склади з продукцією в Тюрінгії відійшли до Радянського Союзу. Залишився лише філіал в Леверкузені. Тут 65-річний доктор Хельмут Конюшина зі своєю дружиною Дженні почав відродження свого підприємства. Після того як він помер у 1970 році у віці 89 років, Дженні Конюшина зважилася зберегти і розвинути справу свого чоловіка. З 1971 року, крім Ballistol і Neo-Ballistol, фірма почала випуск Ustanol-Universalol, Klever-Schnellbrunierung, Robla-Laufreiniger, Stichfrei-Muckenschutz і Nerofor, засіб для «сріблення» прикрас. Надалі фірма придбала права на виробництво збройового масла «Гунекс» (Gunex). У 1977 році фірма переїхала з Лаверкузена в Ахам. Вже на новому місці асортимент фірми «Конюшина» ще більше розширилося.
Послідовно на ринок були випущені наступні продукти: CS-аерозоль Defenol, для просочення текстильних матеріалів Pluvonin-Impragnierspray, серія засобів по догляду за дерев'яними деталями Balsin-Schaftol різних отенков, вдосконалена антикорозійна мастило Gunex 2000, серія миючих складів Robla, замість Neo-Ballistol були випущені Ballistol-Animal і Neo-Ballistol-Pflegeol. Кілька складів були розроблені для автомобілів. Для домашнього господарства випустили аерозолі проти комах Insec-Standard і Insec-Prima, і Insec-Special для боротьби з побутовими комахами. Асортимент засобів по догляду за зброєю був розширений за рахунок комплектації універсального набору Ballistol-Waffenpflegeset. Цікаво, що за весь цей час склад легендарного «Баллистола» не змінився – тільки вдосконалювалися технології приготування компонентів суміші. До цих масло виробляється за тим же рецептом, який залишив після себе доктор Хельмут Конюшина, виключно з натуральних компонентів. При цьому ціна цього унікального продукту навіть у російських збройових магазинах залишається доступною і абсолютно конкурентноздатною з іншими якісними збройовими маслами.
- Огляд пневматичної гвинтівки Hatsan Striker EdgeЯкщо ви тільки збираєтеся зайнятися стрільбою з пневматичної зброї, зовсім не обов'язково відразу витрачати велику суму грошей. Можна звернути свою увагу на Hatsan Striker Edge, який за розумну ціну надасть вам високу потужність і точність