Продавець Карабін - магазин пневматики в Україні. розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
543 відгуків

Як вибрати оптичний приціл і його кріплення на пневматичну гвинтівку.

Як вибрати оптичний приціл і його кріплення на пневматичну гвинтівку.

Як вибрати оптичний приціл і його кріплення на пневматичну гвинтівку.

Оптичні приціли для зброї – спеціалізовані оптичні прилади, призначені для більш точного прицілювання з зброї на далекі відстані. Основна мета, возлагающаяся на оптичний приціл, є значне збільшення відстані до мішені. Це досягається за рахунок багаторазового оптичного наближення об'єкта, що проглядається через встановлену на стовбурі оптику.

Часто оптичні приціли застосовуються для вимірювання дистанції до об'єктів спостереження. В цьому випадку така оптика має спеціальну прицільну сітку (Mil-Dot, її ще називають вимірювальна сітка), або оптичний приціл з вбудованим лазерним далекоміром, додатковими рівнями. Існують модифікації як лазерні мети покажчики.

Купити оптичний приціл в інтернет магазині оптики і пневматичної зброї можна безпосередньо на сторінках даного сайту. Але перед покупкою оптики слід ще знати для яких цілей ви підбираєте собі приціл. Адже, залежно від особливостей застосування оптики, оптичні приціли повинні володіти тими, чи іншими перевагами і нести ряд додаткових функцій, що полегшують процес прицілювання, вимірювання та спостереження.

Так, оптичні приціли у своїй множині володіють наступними характеристиками:

  • Оптичний приціл значно наближає мета, візуально збільшуючи її розміри;
  • Оптичний приціл має власне фокусна відстань (фокус – оптимальна точка від ока до окуляра, до переднього краю задньої лінзи – вихідний лінзи);
  • Мета і сама прицільна сітка розміщені на одній відстані від зіниці ока. Ця обставина багато в чому зменшує навантаження на зір;
  • Практично кожен оптичний приціл має можливість налаштування діоптрій, що дозволяє при наявності дефектів зору, зможете стріляти без власних очок. Таким чином, підстроївши оптику під себе зможете зняти окуляри без зниження зору і погіршення якості картинки.
  • Лінзи, які використовуються в прицілах часто мають просвітлення. Така оптика так і називається лінзи з проясненням. Це допомагає розрізняти мету чітко і ясно навіть при поганому освітленні, наприклад у сутінках, в дощову погоду, при хмарах і пр. умовах зі зниженою освітленістю місцевості.
  • Поле зору в оптичному прицілі менше ніж без нього (при спостереженні неозброєним оком) залежно від зовнішнього діаметра прицілу та кратності його збільшення.

Слід розуміти, що оптичний приціл призначений для точного наведення зброї на ціль, яка знаходиться на значному видаленні від стрілка (мисливця). Перед покупкою оптичного прицілу, в першу чергу, слід визначитися з вибором кратності прицілу. Все залежить від типу і виду зброї, на який планується прикріпити оптику. Так, для стрільби на невеликих відстанях слід використовувати оптичний приціл з малої і середньої кратністю наближення. Саме такі приціли дозволяють вести швидку стрілянину без тривалого і ретельного прицілювання. Навпаки, для стрільби на далекі відстані потрібно оптичний приціл з великою кратністю. Такий приціл вимагає більш ретельного і точного прицілювання. Не слід завжди віддавати перевагу більш сильним прицелам так, як збільшення кратності прицілювання, зменшує поле огляду (кут огляду), залишаючи поля не видно бічні і знаходяться поблизу мішені. У той же час, приціли з малої кратністю дозволяють охоплювати більш широку місцевість і сприяти мисливцеві швидко переключити увагу на інші об'єкти.

Крім того, вибір прицілу повинен враховувати вид стрільби: стрілянина на полюванні на відкритій, чи лісовій місцевості, або ж це стрільба в тирі по статичним/рухомих мішенях.

Вибір оптичного прицілу для пневматичної гвинтівки може стати досить важким випробуванням. На ринку представлені десятки їх видів з різними характеристиками. Щоб полегшити завдання, давайте розглянемо загальні положення. Отже, оптичний приціл, просто збільшує об'єкт, в який цілиться стрілок і поміщає його на один рівень з метою. Досягається це за допомогою лінз, що знаходяться всередині прицілу, які заломлюють світло і збільшують зображення. Оптичні приціли для пневматики особливі, так як вони можуть витримати вібрацію і подвійну віддачу від пневматичної зброї. НІКОЛИ НЕ ВСТАНОВЛЮЙТЕ БОЙОВОЇ ОПТИЧНИЙ ПРИЦІЛ НА ПНЕВМАТИЧНУ ЗБРОЮ. Людям подобається мати оптичний приціл на своїх пневматичні гвинтівки, тому що він допомагає досягти абсолютної точності, якою славиться пневматика. Отже, давайте розглянемо два основних види оптичних прицілів, починаючи з нерегульованого.

Приціли відрізняються по конструкції, оптичній схемі, увазі прицільної марки, точністю вивірки (позиціонування) на зброю. Найбільш поширена точність (дискретність механізму вивірки) - один клацання відповідає 1/2-1/3 тисячної дистанції. Приціли бувають з постійним або змінним збільшенням, можуть забезпечуватися пристроєм підсвічування прицільної сітки для зручності прицілювання в сутінках. Деякі приціли передбачають можливість фокусування для отримання чіткого зображення на малих дистанціях і до дуже великих. Основне гідність оптичних прицілів висока точність прицілювання.

Нерегульований оптичний приціл для пневматичної зброї. Збільшення такого прицілу не налаштовується. Воно позначено наступним чином, наприклад, 4х32 або 4х15. 4х означає, що об'єкт у видошукачі збільшено в 4 рази, порівняно з неозброєним оком. Перевага такого оптичного прицілу в тому, що його не потрібно налаштовувати. Недолік - немає можливості збільшити об'єкт ще більше, коли це необхідно. Такі приціли підходять для полювання на дрібних гризунів, таких як щури або миші і т. п.

Панкреатичний оптичний приціл для пневматичної зброї.

Такі оптичні приціли можуть збільшити об'єкт у межах 3-15х. Позначено це буде наступним чином, наприклад, 3-9х32. Отже, об'єкт можна збільшити від трьох до дев'яти разів, а 32 означає 32-міліметровий об'єктив. Більш детальніше на розмірах об'єктивів зупинимося пізніше... Ці оптичні приціли підходять для полювання на велику дичину на великих відстанях. Недолік - може зажадати частою налаштування з-за складних деталей всередині прицілу. Розміри об'єктива: Остання цифра в позначенні оптичного прицілу означає розмір об'єктива. Наприклад, 4-16х50. 50 означає, що у прицілу 50-міліметровий об'єктив. Розмір об'єктива важливий з двох причин. По-перше, чим більше лінза, тим сильніше збільшення. По-друге, більший об'єктив впускає більше світла, що забезпечує більш чітку і яскраву картинку. Якщо ви плануєте використовувати приціл в темний час доби, вам варто придбати приціл з великим об'єктивом.

Кріплення:

Всі приціли необхідно приєднувати до рушниці. Це здійснюється з допомогою одиночного або подвійного кріплення, яке охоплює приціл і кріпиться до напрямної на гвинтівці. Я б порекомендував використовувати одиночне кріплення для потужної пружинної пневматики з сильною віддачею. Ці кріплення міцні і можуть витримати сильну віддачу магнум-пневматики. Якщо ви кріпите приціл на газобалонну пневматику, то достатньо буде подвійного кріплення. Існує кілька видів кріплень, які необхідно знати:

Високі кріплення: ці кільця краще всього підходять до великих прицелам, тому що дозволяють їм перебувати високо на рушницю, дозволяючи великим об'єктиву не захоплювати приклад і стовбур. У більшості випадків такі кріплення краще використовувати для 50-міліметрового об'єктива. Використовуйте високе кріплення, тільки якщо у вас великий об'єктив. Необхідно намагатися прикріпити приціл якомога нижче до гвинтівки, так як це збільшує точність.

Середні кріплення: ці кільця трохи менше високих і підійдуть для будь-яких оптичних прицілів з об'єктивом 44мм і менше.

Поодинокі кріплення: ці кріплення роблять оптичний приціл більш стійким. Вони підходять потужним пневматичним гвинтівок, таким як Beeman і Norica, або будь-якої іншої гвинтівки зі швидкістю більше 300м/с. Ці кріплення трохи дорожче, але багато покупців вважають, що вони того варті з-за своєї стійкості і як наслідок - точності. Розмір трубки оптичного прицілу: в основному вони бувають двох розмірів - 2,5 см і 30мм. Уважно підбирайте кріплення для свого оптичного прицілу.

Спеціальні кріплення: всього кілька гвинтівок потребують особливих кріпленнях. Для Benjamin Air Rifles потрібно кріплення У 272, а також набір стандартних кілець. Тепер, коли ви знаєте основні моменти, ось декілька порад з вибору оптичного прицілу: Вирішіть який стріляниною ви будете займатися. Для полювання на гризунів з близької відстані підійде нерегульований оптичний приціл 4х32. Для більш великих тварин підійде панкреатичний приціл. Для стрільби по мішенях підходить нерегульований, якщо немає необхідності збільшувати мішені. В іншому випадку купуйте панкреатичний приціл. Визначтеся, якої якості приціл вам потрібен і купіть трохи краще. Краще придбати що-небудь краще, ніж потім розчаруватися в покупці. Старий вислів: «Ви отримуєте те, за що платите» особливо підходить до оптичним прицелам для пневматичної зброї і оптики в цілому.

Постарайтеся придбати хороше кріплення. Найбільш надійні кріплення Моноблок моноблок "Leapers Accushot MOHO 1" або "Air Precision" L2504

Прицільні сітки оптичних прицілів.

Прицільна сітка являє собою металевий трафарет (у найпростішому випадку — дві пересічні дротики), або скло з нанесеним на нього малюнком. Прицільна сітка розміщується або у першій (знаходиться в середині прицілу, зображення в ній перевернуте), або в другий (знаходиться в районі окуляра, зображення пряме) фокальній площині прицілу. Для наведення зброї на ціль необхідно поєднати зображення цілі із зображенням певної частини прицільної сітки (це може бути пеньок, перехрестя, куток тощо). При пристрілці спеціальними маховиками переміщують сітку, поєднуючи її з середньою точкою влучення. Існують різні прицільні сітки, зручні в різних ситуаціях:

Сітка «хрест»

Збірний образ прицільної сітки «хрест». Дозволяє з високою точністю навести зброю на невелику або віддалену нерухому ціль. Знаючи кутову відстань від перехрестя до потовщення ниток, можна оцінити кутові розміри мети.

Сітка «пеньок»

Збірний образ прицільної сітки «пеньок» Дозволяє швидко наводити зброю на ціль. Знаючи проміжок між бічними лініями, можна оцінити кутові розміри мети.

Сітка «a-la ПСО-1»

Збірний образ прицільної сітки «a-la ПСО-1» Прицільна сітка оптичного прицілу Pilad P4x32L. Вперше була застосована на радянському оптичному прицілі ПСО-1, зараз застосовується на багатьох прицілах, в основному виробництва СНД. Сітка дозволяє з високою точністю навести зброю на невелику і/або віддалену нерухому ціль і точно визначити її кутові розміри. Має додаткову дальнометрическую шкалу, яка дозволяє швидко визначити відстань до стоїть у повний зріст людини (є версії, розраховані на іншу висоту цілі). Додаткові прицільні куточки дозволяють стріляти на різні відстані, не перенастраивая приціл. Одна поділка шкали дорівнює 1/1000 радиана або просто однією «тисячної». Відстань до предмета в одиницях довжини дорівнює його розміру в одиницях довжини, помноженому на 1000 і поділеній на його кутовий розмір в тисячних. Наприклад, якщо предмет має ширину 0,7 м та кутову ширину 4 тисячних, то відстань до нього 0.7*1000/4 = 175 м.

А тепер давайте відвернемося від теорії до практики і поміркуємо. Звичайно, краще і правильніше купити приціл дорожче, ціна дає якусь гарантію якості що приціл витримає віддачу Вашої пневматичної гвинтівки. Але з іншого боку ціна прицілу може перевищувати ціну самої гвинтівки, а це як то .... напружує! І що в цьому випадку робити?

Все що далі буде описуватися в статті, це не інструкція, а роздуми і думки в слух. Всі ми знаємо що у пневматичної гвинтівки подвійна віддача і вібрація, це обумовлено пружиною, і чим потужніший гвинтівка, тим ці її властивості посилюються. І тоді який приціл тоді поставити наприклад на пневматичну гвинтівку Hatsan 125 TH при її заявленої початкової швидкості кулі 380 метрів в секунду?

Тепер поміркуємо: що відбувається в прицілі при вібраціях і чому більш дешеві оптичні приціли виходять з ладу? В основному просто випадають лінзи. Це відбувається з-за розкручування затискного кільця лінзи. Напрошується питання, що можна зробити, що б цього не відбувалося, якщо немає можливості купити дорогий оптичний приціл?

Відповідь проста - закріпити затискні кільця лінз! Але відразу обмовлюся, цей варіант підходить тільки для тих, хто дружить з руками і за характером скрупульозний! Інакше можна зіпсувати свій приціл! Варіантів багато трохи фантазії і думаю, все вийде. Розглянемо кілька варіантів: Викрутити кільця, просиликонить різьблення, в крутити на місце. Варіант не складний, але вимагає дуже точного виконання, інакше силікон потрапить на лінзу буде дуже не комфортно користуватися прицілом, а мазок силікону замутнит лінзу. Можна скористатися клоччям. Взяти пару волосків обмотати по різьбі, можна злегка змочити і закрутити. По ідеї повинно тримати. Далі залишаю місце для Вашої фантазії! Але повторюся, що це не означає, що навіщо платити більше, можна купити приціл по дешевше і зробити йому АБГРЕЙД і він стане дорогою. Приціли відрізняються ще по багатьом параметрам і якостями, а не тільки по стійкості до віддачі і вібрації. Кожен повинен вибирати оптичний приціл під себе, оцінюючи свої фінансові можливості і бажання.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner